Miesiąc: sierpień 2018

Na tronie w Zielonej w Urzędniczej Koronie – czyli dlaczego Magistrat mija się z prawdą

No Comments

A może ktoś wytłumaczy zniszczone drzewo na Zielonej – czy to ma być tron dla Prezydenta?

 

Być może modrzew nie pasował do koncepcji Dębowego Miasta…

Choć obiecywali że żadne drzewo nie ucierpi:

,,Drzewa nie ucierpią. Dla tych, którzy martwią się, że podczas prac remontowych ucierpieć mogą drzewa, dąbrowski magistrat ma dobrą informację.

– Architekci zostali zobligowani, by projektować w taki sposób, że jeśli na drodze stoi drzewo, to trzeba je ominąć, a nie wyciąć – mówi Bartosz Matylewicz, rzecznik prasowy urzędu miasta w Dąbrowie Górniczej.

– To był bardzo wymagający projekt, ale zrobiliśmy wszystko, by Zieloną w nowej odsłonie można było uznać za najlepszą przestrzeń parkową w regionie – dodaje Marcin Bazylak.”

Autor: PS

 

Komentarz Rolowanej Dąbrowy:

Jeśli tak wygląda miejsce, które jest na widoku wszystkich, to jak wygląda cały Park Zielona?!

Czy znajdzie się ktoś, kto niezwłocznie powiadomi niezależne (od Magistratu) instytucje, aby sprawdzić WSZYSTKIE zakątki miejskiego parku i odkryć, ile jeszcze jest trupów w tej Zielonej szafie!

Categories: Przyroda, Urzędy, Zielona DG Tags: Tagi: ,

Wniosek o natychmiastowe tymczasowe zamknięcie zakładów ArcelorMittal Poland

1 Comment

No i stało się – na ręce p.o. Głównego Inspektora Ochrony Środowiska oraz m.in. Ministra Ochrony Środowiska został wystosowany wniosek o natychmiastowe tymczasowe zamknięcie zakładów hutniczych ArcelorMittal Poland S.A. (zobacz) – do czasu sporządzenia niezależnego od władz huty i Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Katowicach raportu o stanie technicznym instalacji i urządzeń, w tym urządzeń chroniących środowisko przed zanieczyszczeniem.

Wniosek ten, zapowiadany przez Stowarzyszenie Mój Tworzeń w serwisie informacyjnym „O czym szumią dęby”,

został wysłany do wiadomości m.in. posłów na Sejm RP Roberta Warwasa, Waldemara Anzela i Barbary Chrobak, senatora RP Arkadiusza Grabowskiego, Marszałka i Wojewody Śląskiego oraz Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Katowicach.

O dalszych losach pisma Stowarzyszenia Mój Tworzeń w Dąbrowie Górniczej będziemy Państwa informować w tym serwisie i na profilu Stowarzyszenia na Facebooku.