Ekspresowo i bezpiecznie do Pyrzowic – przebudowa Podwarpia

No Comments

W uroczystym podpisaniu umowy uczestniczyli przedstawiciele władz województwa z marszałkiem Jakubem Chełstowskim i wojewodą Jarosławem Wieczorkiem na czele. Stronę rządową reprezentował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

„Droga S1 to duże przedsięwzięcie, do którego powróciliśmy. To bardzo niebezpieczny odcinek, na którym dochodzi do wielu groźnych wypadków. Zrealizujemy ten projekt, który połączy autostradę A1, lotnisko w Pyrzowicach, a niebawem także Polskę ze Słowacją. To ważna inwestycja dla bezpieczeństwa, komfortu jazdy i element szerokiego programu rządowego w zakresie poprawy infrastruktury drogowej”

– mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Budowa drugiej jezdni drogi ekspresowej S1 na odcinku Pyrzowice-Podwarpie to kolejny etap procesu zmierzającego do powstania pełnego przebiegu drogi S1 Pyrzowice-Zwardoń. Zakres inwestycji obejmuje wybudowanie drugiej jezdni na odcinku węzeł „Lotnisko” – Podwarpie o długości 9,722 km, w tym obiektów inżynierskich w ciągu budowanej jezdni (wiadukty, most), urządzeń ochrony środowiska, urządzeń wyposażenia oraz przebudowę istniejącej infrastruktury technicznej.

„Dla mnie jako gospodarza województwa to niezwykle ważna informacja, a dla lotniska w Pyrzowicach kolejny impuls do rozwoju. Za dwadzieścia miesięcy będziemy się cieszyć z pięknej i bezpiecznej drogi, która sprawi, że województwo śląskie będzie mogło rozwijać się jeszcze szybciej”

– podkreślał marszałek Jakub Chełstowski.

Koszt inwestycji, która ma zakończyć się w kwietniu 2021 roku, to ponad 121,7 mln zł. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm: Rubau Polska sp. z o.o. i Construcciones Rubau SA z Hiszpanii.

Źródło: www.slaskie.pl

 

Categories: Przyroda, Urzędy, Zielona DG Tags: Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *